Adventní kalendář Bodymod
Zobrazit nabídku dne
Obchod s vysoce kvalitními piercing šperky
SLEDOVANÁ DOPRAVA OD 95,-. DOPRAVA ZDARMA OD 750,-
RYCHLÉ A BEZPROBLÉMOVÉ DORUČENÍ SE ZÁSILKOVNOU
Nahrávám...

18 položek

Seřadit podle
  1. Olej z čajovníku pro léčbu zánětu piercingu
    203,00 Kč
  2. Jojobový olej
    259,00 Kč
na stránce

Produkty pro péči o piercing

Perfektní piercing je ten, který se dobře zahojil. Když si necháte udělat nový piercing, Vaše tělo však bude potřebovat nějaký čas, aby se piercing zcela zahojil. Doba hojení závisí na místě propíchnutí. Na Bodymod najdete spoustu produktů, které Vám s péčí o Váš piercing pomohou. V níže uvedeném textu si můžete přečíst více o tom, jak nejlépe pečovat o Váš nový piercing.

Které jsou ty nejlepší produkty pro následnou péči?

Bodymod nabízí širokou škálu produktů pro péči o piercingy. K dispozici máme čistící ubrousky, gel proti zápachu, nebo i krémy pro péči o tetování. Jedním z produktů, který si naši zákazníci oblíbili nejvíce, je krém Holey Butt’r, který je nejlepší pro péči o roztažené ušní dírky. Je dobré ho používat hlavně k tomu, abyste předešli vysoušení ucha či jeho podráždění, a abyste Vašemu uchu dodali dávku hydratace. Kromě tohoto produktu Vám také můžeme nabídnout Teepuuõli põletikulisele nahale účinný proti podráždění, solný roztok, který se skvěle hodí pro čištění piercingů, a sprej pro následnou péči o piercingy, což je univerzální sprej, který se dá použít jak zvenku tak i vnitřně (například při péči o piercingy do rtu).

Tipy a triky ohledně hygieny

Když máte nový piercing, je důležité dodržovat správnou hygienu. Proto byste neměli nikoho nechat dotýkat se Vašeho piercingového šperku, jelikož se tak zvyšuje riziko infekce. Je důležité nedotýkat se piercingu samotného ani šperku v něm více, než je nezbytně nutné, aby se piercing mohl co nejdříve uzdravit. Pokud máte piercing jazyka nebo rtu, pak byste se neměli zhruba dva až tři týdny líbat.

Měli byste nechat své tělo dělat to, co umí, aby se mohlo samo uzdravit. To však neznamená, že mu v procesu hojení nemůžete napomoci. Je dobré čistit místo vpichu 2-3x za den solným roztokem pro piercingy, a s použitím čistého vatového tamponu. Pokud máte pocit, že je to potřeba, můžete svým piercingovým šperkem lehce pootočit, abyste se k němu lépe dostali, ale buďte u toho velmi opatrní, a nezapomeňte si předtím umýt ruce.

Můžete cvičit, ale dbejte na to, abyste předešli podráždění piercingu, a to například zakrytím Vašeho piercingového šperku do pupíku či do bradavky speciální piercingovou náplastí, a nošením prodyšného oblečení. Je velmi důležité, abyste se také ujistili, že je Váš piercing zcela zahojen předtím, než se šperk v něm budete snažit vyměnit za nový. Pokud si nejste jistí, jak šperk vyměnit, nebo si nejste jistí, jestli je Váš piercing zcela zahojený, neváhejte se obrátit na Vašeho piercera.

Pokud se rozhodnete si piercingový šperk vytáhnout, dbejte na řádné čištění vpichu do té doby, než se dírka zacelí, abyste předešli zanášení bakterií, které by mohly vést k infekcím a později způsobovat jizvy.

Pokud budete pečlivě následovat předchozí pokyny, neměli byste mít s piercingem žádné komplikace. Jen mějte na paměti, že každý piercing je jiný, a proto se neděste, pokud se Vám nový piercing bude hojit jinak, než Vaše předchozí. Každý piercing může navíc vyžadovat jinou péči. Orální a septum piercingy například vyžadují něco jiného, než klasické piercingy do ušního lalůčku. Dbejte na to, abyste byli správně informovaní, a vždy se obraťte na profesionály, pokud si nevíte rady.