Velikosti piercingových šperků

Nahrávám...

Změřte si Váš piercing

Toužíte po nějakém novém piercingovém šperku, ale nejste si jisti, jakou velikost si máte vybrat? S tímto webovým nástrojem můžete snadno určit velikost piercingu. Stačí podržet Vaši kreditní kartu nebo nějakou jinou plastovou kartu před obrazovkou, na místě, kde se nachází náš obrázek karty.

Tloušťka tyčinky

Všechny rozměry (tloušťka, délka i průměr) na Bodymod jsou uvedeny v milimetrech. Na mnoha jiných e-shopech, hlavně v zahraničí, se používá slovo "gauge" pro popis tloušťky tyčinky.
Průměr tyčinky je její tloušťka; pokud jde např. o piercing do jazyka, stadardní tloušťka je 1,6 mm.

Délka

Délka piercingových šperků na našem webu je vždy uvedena v milimetrech, pokud není uvedeno jinak. Délka tyčinky je meřena od jednoho konce po druhý (viz. obrázek níže). Například v případě piercingu do jazyka se délka tyčinky měří od konce, kde tyčinka vystupuje z jedné do kuličky, po druhý konec, kde tyčinka vstupuje do druhé kuličky. U zakřivených piercingových šperků, jako např. u banánku do obočí, se délka tyčinky měří přímočaře od jednoho konce po druhý.

Průměr

Pokud je řeč o průměru, může se jednat o různé části šperku. Často se mluví o průměru v souvisloti s průměrem kuliček nebo průměrem plugů, tunelů nebo roztahováků.
Někdy se může zdát zvláštní, že se v rámci průměru mluví jak o tloušťce tyčinky, tak o průměru kuliček. Oba údaje jsou však důležité, protože tloušťka tyčinky udává, jaká velikost kuliček je pro ni vhodná. Např. v případě tyčinky o tloušťce 1,6 mm její tloušťka napovídá, že se jedná o piercing do jazyka. Pokud se naopak jedná a kuličku, která pasuje na tyčinky o tloušťce 1,2 mm, bude dokonale sedět na většinu labret.
Když hovoříme o průměru plugů, tunelů a roztahováků, odkazujeme na velikost, na kterou byla perforace roztažena. U šperků do roztaženého ucha se průměr měří v nejtenčím místě, které je obvykle ve středu. Mohli bychom také uvést další rozměry, například délku, šířku nebo hloubku, ale jelikož se tyto rozměry značně liší v závislosti na každém šperku, bylo by velmi problematické uvést rozměry plugů, tunelů a roztahováků s přesností. Chcete-li však podrobně znát rozměry určitého šperku, kontaktujte nás.

Níže můžete vidět ilustrace toho, co jsme popsali výše. Navíc najdete také seznam standardních velikostí pro různé piercingy.

Délka

Tloušťka tyčinky

Průměr kuličky

Délka

Tloušťka tyčinky

Průměr kuličky

Průměr kuličky

Tloušťka tyčinky

Délka

Průměr

Tloušťka tyčinky

Průměr kuličky

Průměr

Tloušťka tyčinky

Průměr kuličky

Průměr

 

 

Základní pravidla

Existují některá obecná pravidla týkající se měření piercingů. Například piercingy, které jsou umístěny v různých oblastech na hlavě (s výjimkou piercingu do jazyka), mají obvykle tloušťku 1,2 mm. Mohou však existovat určité výjimky, protože někteří lidé s tlustšími rty používají např. 1,6 mm labretu. Někteří lidé také rádi používají tloušťku 1,6 mm pro piercing do obočí. Obecně ale platí, že mají tloušťku 1,2 mm.
Níže jsou uvedeny standardní rozměry různých druhů piercingů, kde T = tloušťka tyčinky a D = délka:

  • Piercing do jazyka: T: 1,6 mm. D: 16 mm.
  • Piercing do pupíku: T: 1,6 mm. D: 10 mm.
  • Piercing do rtu a brady: T: 1,2 mm. D: 8 mm.
  • Piercing do obočí: T: 1,2 mm. D: 8 mm. - 10 mm.
  • Piercing do nosu: T: 1,0 mm. D: 8 mm.
  • Piercing do bradavky: T: 1,6 mm. D: Záleží na velikosti bradavky