
Piercing do ušního lalůčku
Náušnice do ušního lalůčku jsou jedním z nejobvyklejších šperků. Jsou dva typy piercingů do ušního lalůčku - prvním je klasický piercing v dolní části lalůčku, který má většina lidí, a druhým je piercing v horní části lalůčku, takzvaně druhá nebo třetí dírka, které jsou méně obvyklé. V dolní části lalůčku tedy zpravidla bývá jen jeden piercing, zatímco horní část lalůčku si můžete ozdobit až čtyřmi piercingy. Všichni mají jinou anatomii ucha, která předurčuje, kolik piercingů se Vám na ucho vejde. Náušnice v ušním lalůčku mohou být součástí různých piercingových aranžmá.
Když přijde na design náušnic, možnosti máte neomezené. Toto je pravdou hlavně v případě, že se rozhodnete pořídit si náušnice z Bodymod, protože my máme v nabídce k dispozici náušnice z různých materiálů, a v různých velikostech, barvách a stylech. Na výběr máte například z labret, kroužků, činek, či podkov, jako jsou třeba tyto:
- Labreta s ještěrkou
- Barevná květina s opálovými kamínky
- 14kt zlatá labreta se zirkonem
- Climber s květinami
Proces propichování piercingu
Když se rozhodnete nechat si udělat piercing do ušního lalůčku, máte dvě možnosti. Piercing se dá propíchnout jehlou, nebo nastřelit. Vždy doporučujeme abyste zašli za profesionálním piercerem, který používá speciální piercingové jehly, než abyste šli do zlatnictví a nechali si piercing nastřelit. Piercing se Vám po profesionálním propíchnutí jehlou bude lépe hojit, a profesionální piercer Vám navíc může lépe poradit o správném umístění piercingu.
Hojení a následná péče
Piercingy v ušním lalůčku se většinou hojí poměrně rychle a snadno. Průměrná doba hojení je asi 6 až 10 týdnů, což znamená, že si původní piercing můžete vyměnit za nový už asi po 10 týdnech, nebo-li poté, co se Vám piercing zcela zahojí. Pro lepší hojení se doporučuje denně piercing čistit solným roztokem. Pokud máte pocit, že je Váš piercing podrážděný, můžete roztokem napustit malou sklenici či jinou nádobu, a ucho s čerstvě propíchnutým piercingem do ní namočit. Takto můžete piercing v roztoku nechat tak dlouho, jak je Vám příjemné. Pokud máte pocit, že máte v piercingu infekci, vyzkoušejte jeden z našich silnějších roztoků pro následnou péči. Vždy se ujistěte, že si na piercing saháte pouze čistými rukami. Zkuste si se šperkem v piercingu nehrát, neotáčet ho, a netlačit na něj (například při spánku). Pokud máte dlouhé vlasy, zkuste si je stáhnout do culíku. Pokud máte pocit, že se Vám nedaří o piercing dostatečně dobře postarat, vyhledejte odbornou pomoc svého piercera.