Hledáte něco výjimečného, čím byste obzvláštnili svůj styl a změnili své já? To asi není nic lepšího, než krásný piercing do rtu! Je odvážný, ohromující a je to to pravá věc pro vyjádření vašeho pravého já. Tento typ piercingu a všechny úžasné šperky, které jsou pro něj k dispozici, přitáhnou pozornost k vašemu obličeji a zvýrazní vaše rysy velmi zapamatovatelným způsobem. Prohlédněte si naši kolekci kroužků do rtu a dalších nádherných drobností v nejrůznějších provedeních a z nejrůznějších materiálů, jako je chirurgická ocel, titan a 14k zlato. Objevte ještě dnes ten správný styl pro vaše rty!
Svět piercingů do rtu je rozmanitý a dechberoucí. Existují taková umístění a takové šperky, které se hodí pro každého, bez ohledu na konkrétní vkus nebo osobnost a přesto mají všechny společnou schopnost okamžitě vás odlišit od davu jakožto jedinečnou osobnost. Pojďme si něco říct o těch nejběžnějších typech piercingu do rtu.
Typy piercingů do rtu
Existuje ohromující množství typů piercingů do rtu, které můžete prozkoumat! Uděláme vám stručný přehled, abyste si mohli vybrat ten pravý pro vás.
Madonna: si vysloužila své pojmenování proto, že se nachází na stejném místě jako její slavné mateřské znaménko, nad horním rtem na pravé straně.
Monroe: je další pojmenování podle ikonického mateřského znaménka slavných osobností, rovněž nad horním rtem, ale na levé straně. Ať už si vyberete kteroukoli stranu, bude vyzařovat vliv a vitalitu silné ženy. Jde to nemilovat?
Boční labreta: jedná se o souhrnné označení pro piercingy do rtů, umístěné na boku, ať už na pravé nebo na levé straně horního nebo dolního rtu. Od Madonny a Monroe se odlišuje tím, že je ve skutečnosti blíže ke rtu (nenechte se zmást názvem, i když labrety jsou také typem šperku. Šperky jsou pojmenovány podle jejich úzké spojitosti zejména s piercingem rtů).
Medusa: je umístěna uprostřed horního rtu, přímo ve středové brázdě mezi nosem a rtem.
Lower labret: protějšek Medusy, umístěný ve středovém oblouku pod dolním rtem.
Ashley: tento je umístěn přímo uprostřed samotného spodního rtu, nikoli na okolní kůži, což z něj dělá výrazný a pozornost přitahující prvek.
Vertical labret: je kombinací lower labret a Ashley, tento piercing do rtu odhaluje oba konce šperku, jeden na samotném dolním rtu a druhý těsně pod ním.
Jestrum: Je takový upgrade piercingu medusa. Jeden vstup je uprostřed horního rtu a druhý se nachází těsně nad ním. Díky tomu můžete použít dvojnásobně krásný šperk.
U všech druhů piercingu je momentálně velkým trendem experimentovat s více piercingy a umístění na rtech rozhodně není výjimkou. Zde jsou některé z mnoha možností dvojitého piercingu rtů, které zcela nově vylepší vzhled a pocit z výše uvedených jednoduchých typů.
Angel bite: je kombinace piercingů Madonna a Monroe, které se zrcadlí na obou stranách horního rtu.
Snake bite: protějšek Angel bite, ale na spodním rtu.
Cyber bite: je kombinace piercingu Medusa a jiného piercingu ve spodním rtu.
Dolphin bite: je dvojitý piercing lower labret, což znamená dva piercingy blízko u sebe uprostřed, těsně pod spodním rtem.
Spider bite: je v podstatě dvojitá boční labreta, takže dva piercingy těsně vedle sebe na jedné straně spodního rtu.
Dahlia: je jedinečný dvojitý piercing, který se nachází v samotných koutcích úst.
Některé typy piercingů ve rtu jsou vycentrované a signalizují velkou vůli, pevný postoj, který odpuzuje nesmysly a podporuje pevně sebevědomí. Jiné, které nejsou umístěné na středu, mají vytvořit něco osvěžujícího, asymetrického, svérázné překvapení, které ukáže vaši osobnost. Některé budou více přitahovat pozornost k vašemu hornímu nebo spodnímu rtu, případně na oba a budou tak ukazovat různé úrovni jemnosti. Rozmanitost je nekonečná, ale nenechte se zmást, všechny z nich jsou ztělesněním sebevědomí, které nelze ignorovat.
Víme, že je toho na vás docela dost, takže si klidně dejte na čas, ať zvážíte mnoho výrazových možností a nebojte se si sami pohrát a vymyslet si vlastní kompozice.
Šperky pro piercing rtů
Zmínili jsme se o vztahu mezi labretou a piercingem rtů. Co je to tedy vlastně labreta? Je to malý, rovný kolíček, s plochou základnou na jednom konci a s ozdobným topem na druhém konci. To je vše, je to sice opravdu jednoduché, ale velmi účinné. Při umístění do piercingu je vidět pouze ozdobná část labrety a vytváří tak pěkný, úhledný vzhled. Ozdobná část je většinou něco poměrně minimalistického, jako je třeba klasický jednoduchý design, ale oblíbenou volbou také bývá lesklý kamínek. Ale ve skutečnosti byste si měli vybrat to, po čem vaše srdce touží. Když už jsme u toho, možná by vás právě tohle cool duhové srdíčko mohlo zaujmout.
Ačkoli je labreta tím nejpoužívanějším typem šperků pro ozdobu rtů, důležitým odvětvím jsou také kroužky do rtů. Mnoho piercingů rtu vypadá s kroužek prostě fantasticky a to včetně dvojitých piercingů, jako je například Spider bite. Také všechno, co funguje s kroužkem, bude fungovat i s podkovou. Tento tvar vám poskytne živost kruhu s přidaným kouzlem dvou ozdobených konců.
Prohlédněte si naši nabídku a nechte se unést rozmanitostí stylů. Těšíme se na váš nový vzhled a na to, jak vám umožní být sami sebou.
FAQ - Piercing do rtu
Jakou velikost kroužku do rtu si mám pořídit?
Standardní tloušťka pro všechny popsané piercingy do rtu je 1,2 mm nebo 1,6 mm, v závislosti na tloušťce vašich rtů. Vždy se můžete zeptat svého piercera, jaká velikost je pro vás ideální.
Jak se o piercing ve rtu starat?
Během hojení piercingu ve rtu byste ho měli několikrát denně čistit, bez ohledu na to, jaký v něm máte typ šperku. Jednou jej vyčistěte fyziologickým roztokem, který vás zbaví přebytečné tekutiny, což je pro proces hojení velmi dobré a po každém jídle jej vypláchněte antibakteriální ústní vodou.
Před čištěním vašeho piercingu si vždy umyjte ruce a jindy se ho nedotýkejte. Čím více je piercing v kontaktu s jinými věcmi, například s rukama a nebo třeba oblečením, tím vyšší je riziko infekce nebo celkového podráždění. Zejména u piercingu ve rtu to znamená, že musíte být obzvláště opatrní při jídle, pití apod. Neradi vám říkáme, abyste se přestali líbat, ale během hojení piercingu byste ho měli nechat co nejvíce odpočívat, zejména po dobu několika prvních týdnů.
Výše popsané “bite” typy piercingů se hojí 3-5 měsíců a Madonna, Medusa a lower labret se hojí až 6 měsíců. Správná následná péče tedy vyžaduje určitou trpělivost, ale za ten nádherný vzhled to stojí.
Kdy si můžu vyměnit svou labretu v piercingu?
Šperk, který vám piercer umístil do nového piercingu, by tam měl zůstat po celou dobu hojení. Příliš brzká výměna šperku by citlivou ránu podráždila a navíc se hojící se piercing poměrně rychle uzavírá, pokud k tomu dostane příležitost, proto jej nikdy nenechávejte bez šperku ani na malou chvíli.
Jakmile je váš piercing zcela zahojený, pak už to bude jiná písnička. Pak už můžete měnit šperky jak jen chcete a můžete zkoušet všechny své úžasné módní nápady. Stále byste však měli dbát na to, abyste v piercingu vždy nějaký šperk měli. I když se zahojená piercingová dírka už nikdy zcela neuzavře, pokud zůstane prázdná, zmenší se, zejména u exponovaných typů piercingu, jako je právě piercing rtů. To může později ztížit nasazení šperku a to až do té míry, že budete potřebovat odbornou pomoc.
Jak vyměnit piercing ve rtu?
Chceme vám co nejvíce usnadnit život a proto se většina našich výrobků velmi snadno nasazuje a sundává. Než se však pokusíte něco nasadit, ujistěte se, že víte, jak fungují uzamykací mechanismy šperků. Jinak byste mohli své oblíbené poklady potencionálně poškodit.
Hodně našich kroužků pro piercing do rtu má výklopný segment. Jednoduše jej otevřete, vložíte kroužek do piercingu a výklopný segment zase zavřete, přičemž ucítíte malé cvaknutí. U většiny činek a některých labret můžete ozdobnou část na jedné straně odšroubovat, abyste mohli tento konec prostrčit piercingem a ozdobnou část zase našroubovat zpět. Tady je potřeba věnovat pozornost závitu. Většina našich šperků tohoto druhu má vnitřní závit, což je výhodnější, protože jeho alternativa snadno potrhá kůži, když zasouváte konec tyčinky nebo cvočku se závitem.
Snad nejpohodlnější způsob zavírací mechanismus, který používají některé labrety je push-in mechanismus. Jeho pohodlnost spočívá v tom, že má pouze malý zahnutý kolíček, který zasunete do duté tyčinky. Díky malému zahnutí se zajistí na místě dostatečně bezpečně, aby nevypadl, ale zároveň dostatečně volně, abyste jej kdykoliv mohli bez problému vytáhnout. To je skvělé hlavně pro časté výměny šperků, protože do labrety, kterou již nosíte, zasunete top s jiným ozdobným vzorem.
Co je třeba vědět, než si necháte udělat piercing do rtu?
Jednou z věcí, kterou je třeba mít na paměti před pořízením jakéhokoliv piercingu, je obětavá péče o něj v průběhu hojení. Piercing ve rtu může být obzvláště náročný, protože se nachází v oblasti obličeje, která se neustále pohybuje - když mluvíte, jíte, pijete a dokonce i když se sami pro sebe usmějete nad vtipnou věcí, která se vám tuhle stala. Připravte se tedy na to, že několik měsíců budete muset svým rtům věnovat zvýšenou pozornost, abyste se ujistili, že proces hojení nebude narušen. Kromě toho byste se měli těšit jen na úžasný nový vzhled, který každého uchvátí!
Jaký piercing do rtu si mám nechat udělat?
Při tolika možnostech vyjádření může být rozhodování o tom, jaký piercing do rtů si zvolit, zdrcující. Nebojte se. Všechny vypadají svým způsobem fantasticky a praktické aspekty následné péče a velikosti šperků jsou u všech variant v podstatě stejné. Udělejte tedy krok zpět a užijte si tu svobodu vybrat si ten, který vás osloví, ten, díky kterému se budete cítit nejvíc sami sebou.