
Mikrodermální piercing
Mikrodermální piercing je jednoznačně jeden z nejkrásnějších piercingů, které můžete mít. A piercingové šperky pro tento piercing jsou ještě krásnější. Mikrodermální piercing má mnoho jiných názvů, jako např.: dermální piercing, bodový piercing nebo podkožní kotva (dermal anchor).
Tento piercing se dá udělat kdekoliv na rovném povrchu Vašeho těla, a můžete si ho nechat dát i na místo, které by bylo obtížné propíchnout piercingovou jehlou. Jedinou částí, kterou bude z tohoto piercingového šperku po jeho zavedení vidět, je jeho vrchní část. K jeho ozdobení si můžete si pořídit třeba jen jednu ozdobu, nebo si pomocí mikrodermálních piercingových šperků můžete na těle udělat různé obrazce.
Mikrodermální piercingové šperky na Bodymod
Na našem e-shopu jsme hrdí na to, že máme tak velký výběr mikrodermálních piercingových šperků. Ať už chcete mikrodermál s kamínkem, pozlacený mikrodermál, nebo nějaký jiný, na Bodymod bezpochyby najdete mikrodermál přesně podle Vašeho gusta. Navštivte náš web, a vyberte si ten Váš!
Můžete se nechat inspirovat třeba těmito kousky:
- Titanová kotva s barevnými kamínky
- 14kt zlatý mikrodermál se třpytivým zirkonem
- Mikrodermál s květinou
- Opálová kulička
Co byste měli vědět o mikrodermálním piercingu?
Pokud máte mikrodermální piercing, měli byste vědět, že si samozřejmě můžete vyměnit kuličku nebo ozdobu na povrchu kůže. Všechny šperky pro mikrodermál mají společné to, že se dají našroubovat a odšroubovat, a že mají stejnou tloušťku tyčinky. V Evropě používáme v stejné rozměry pro tloušťku tyčinky, ať už jste v Česku nebo v Dánsku. Díky tomu si můžete být jistí, že šperk, který obdržíte, bude pasovat do Vaší podkožní kotvy.
100% bezpečné materiály pro Vaše mikrodermální piercingy
Materiály, které používáme pro mikrodermální piercing jsou chirurgická ocel a titan. Proto, pokud máte alergii na nikl, nemusíte se bát, jelikož ani jeden z těchto materiálů neobsahuje částice niklu. Chirurgická ocel a titan jsou zcela bezpečné materiály, a z tohoto důvodu patří mezi nejoblíbenější ve světě piercingů.
Doba hojení a následná péče
S tímto piercingem budete muset být velmi opatrní, a to nejen v době hojení, ale i po zahojení piercingu. Piercingový šperk se totiž může velmi snadno zachytit v oblečení, ručnících, a tak podobně. Zavadit za piercingový šperk může být velmi bolestivé, a může Vám poškodit kůži a způsobit infekci. Hned po propíchnutí piercingu byste jej měli překrýt náplastí, a to alespoň na pár dní. Po strhnutí náplasti byste měli použít solný roztok pro vyčištění piercingu, a to alespoň jednou nebo dvakrat za den. Náš solný roztok se je ve spreji, ale dá se nanášet i pomocí vatového tamponku, který slouží pro důkladnější vyčištění.
Doba hojení je zhruba jeden až tři měsíce, ale může trvat i déle. Pokud je Váš piercing zcela zahojen, a chtěli byste si do kotvy nasadit nový šperk, rozhodně neváhejte kontaktovat svého piercera, který Vám ukáže, jak správně postupovat. Výměna šperku vyžaduje speciální náčiní, jako jsou drobné kleštičky. Do těch se piercing uchopí, a poté je možné odšroubovat starý šperk a našroubovat nový. Kotva piercingu zůstává vždy pod kůží.