Blog Thumbnail

Vše o Dermálním Piercingu

Dermální Piercingy: Vše, Co Potřebuješ Vědět

The Dermální piercing, také označovaný jako 1 bodový piercing, se v posledních letech stal velmi populárním. Dermální kotvy můžete nosit v různých částech svého těla, například v hrudníku, kolem očí a uší nebo také na ruce.

S mikrodermálním piercingem jsou vaše možnosti nekonečné.

Narozdíl od ostatních piercingů, zde se šperk skládá z vyměnitelné ozdobné části a druhá část je umístěna pod kůží. Tato část pod kůží může být jednobodová kotva nebo základna s nožičkou. Obě dvě se vkládají několik milimetrů pod kůži. Obsahují hlavu závitu, na kterou se pak nádherné ozdobné topy našroubují.

Když mluvíme o jednobodovém piercingu - možná jste již slyšeli o Skin diveru (kožní potápěč). To je dost podobné klasické dermální kotvě, ale hlavní rozdíl je v tom, že tento šperk je z jednoho kusu, takže není možné vyměňovat ozdobné topy.

Vše, Co Potřebuješ Vědět o Dermálních PiercinzíchVše, Co Potřebuješ Vědět o Dermálních Piercinzích

Jak se mikrodermální piercing provádí?

  • Nejdřív se vy a váš piercer musíte domluvit, kde na vašem těle bude tento piercing nejlépe sedět.
  • Jakmile se na umístění domluvíte, piercer vydezinfikuje okolí a dutou jehlou nebo punchem udělá dutinu. Poté zavede podkožní kotvu s pomocí nástroje pro zavedení kožní kotvy.
  • Někteří pierceři používají klasickou piercingovou jehlu; obě metody jsou v pořádku. 
  • Nakonec se našroubuje dermální top.

Jaké šperky můžu nosit ve svém mikrodermálním piercingu?

Pokud jde o výběr šperků pro váš mikrodermální piercing, záleží skoro jen na vaší představivosti - pokud je horní kulička s vnějším závitem. Kuličky dermální kotvy mají tloušťku závitu 1,2 mm. Pokud však chcete pro svůj piercing použít top s průměrem 1,6 mm, stačí použít mikrodermální redukci.

Nezapomeňte kuličku vyměnit až po úplném zahojení piercingu. Když byste ji vyměnili dříve, kotva pod kůží by se mohla otočit, což by mohlo mít nepříjemné následky.

Po zahojení si můžete mimo jiné vybrat topy ze zlata nebo z chirurgické oceli.

Jak můžu o svůj mikrodermální piercing pečovat?

Mikrodermální piercing se obvykle velmi dlouho hojí - kolem 3 až 4 měsíců. Proto je důležité být trpělivý a opatrný. Nejdůležitější je v období hojení poslouchat instrukce vašeho piercera a nesahat na piercing víc, než je nezbytně nutné.

Jestli vrchní část piercingu příliš tlačí na kůži, můžete zvážit nošení redukce, která zvětší vzdálenost mezi kůží a ozdobným topem. Dalším řešením je nošení mikrodermálu, který usnadňuje hojení, který sníží tlak na kůži.

Blog Thumbnail
by2