Běžné Problémy s Piercingem a Následnou Péčí
Pokud je piercing proveden profesionálním piercerem a je o něj pečováno podle jeho doporučení, může se jen zřídkakdy stát, že by se něco pokazilo. Někdy se však mohou vyskytnout problémy. Ty mohou nastat z mnoha důvodů, vše závisí od umístění piercingu a od způsobu, jakým jste s piercingem zacházeli.
Když jde o čistý a bezinfekční piercing, pak je největší prioritou správná hygiena rukou a nehtů.
Piercing si umývejte pouze ráno a večer nebo podle potřeby. Když si budete nový piercing čistit příliš často, odstraníte nově vytvořené kožní buňky kolem piercingu a také jeho přirozenou tukovou vrstvu, kterou tělo využívá k regeneraci. Je to trochu jako příliš časté koupání. Kůže může být zarudlá a podrážděná, protože odstraňujete její přirozené vlastnosti.
Aby se váš nový piercing mohl zahojit, umývejte si ho pouze ráno a večer, s výjimkou případů, kdy je obzvláště znečištěný.
Jestli váš piercing otéká, měli byste kromě klasického mytí používat také izotonickou slanou vodu, ta otok zmírní. Použití této směsi má obrovské výhody:
Jestli cestujete a nechcete si brát velkou flašku, můžete použít jednorázové vatové tampónky.
Izotonický solný roztok si můžete také připravit doma. Jen nezapomeňte, že nikdy nesmíte použít kuchyňskou sůl.
K infekci piercingu dochází, když se piercing dostane do kontaktu s bakteriemi.
Jestli vám piercing dělal profesionální piercer, používal rukavice, sterilní kleště, sterilní jehlu a v neposlední řadě také sterilní šperky. Hygiena je pro piercery tou největší prioritou. Méně než 5% z piercingů u kterých propukne infekce se dostanou do kontaktu s bakteriemi ještě v piercingovém studiu. Zbylých 95% se objeví v průběhu hojení.
Pokud jste si právě nechali propíchnout svůj první piercing, můžete mít pochybnosti, jestli v něm náhodou nemáte infekci.
V novém piercingu se může objevit tekutina, která má stejnou nažloutlou barvu jako tekutina v případě infekce. Je snadné zaměnit jedno za druhé. Jestli máte ve vašem piercingu infekci si můžete ověřit kontrolou těchto čtyř věcí:
Jestli se u vás objeví všechny čtyři příznaky, ať už máte v ráně tekutinu nebo ne, měli byste k piercingu přistupovat tak, jako by v něm byla infekce.
Pokud máte ve svém piercingu infekci, šperk nevyndávejte, protože by infekce mohla uvíznout uvnitř kůže. Postarejte se o to pomocí izotonického solného roztoku.
Jestli infekce přetrvává, nechte si piercing zkontrolovat profesionálním piercerem.
Pokud je rána zánětu otevřená, tak můžete infekci ošetřit také mýdlem nebo chlorhexidinem. Jestli je infekce pod kůží, měla by být léčena penicilinem nebo jinými antibiotiky.
Když jde o piercing, jsou alergie velké téma. To, jestli šperk vyvolá alergii, většinou souvisí s obsahem niklu.
Můžete si být jistí, že všechny výrobky Bodymod jsou v souladu s právními předpisy EU, které se týkají uvolňování niklu v piercingových špercích.
Proto můžete piercingové šperky, od společnosti Bodymod, používat bezpečně, bez rizika vzniku alergie na nikl.
Nikl je látka, která se nachází v mnoha materiálech. Alergie na nikl se projevuje červenými skvrnami v místech, kde se šperk dotýkal pokožky. Může se objevit i svědivý ekzém a puchýře.
Jestli jste někdy při nošení stříbra měli vyrážku nebo alergickou reakci, jste pravděpodobně alergičtí na nikl.
Je rozdíl mezi tím, když šperky obsahují nikl a šperky, které nikl uvolňují. Například chirurgická ocel obsahuje stopy niklu, ale díky své mikroleštěné povrchové úpravě nikl neuvolňuje.
Pokud jste však alergičtí na nikl, měli byste se držet materiálů, které nikl neobsahují jako třeba titanu, PTFE nebo akrylátu.
Piercingy, které jsou zakryté oblečením, jako jsou dermály, ty v bradavce, pupíku a v intimních partiích, se mohou cítit nepříjemně, pokud máte na sobě těsné oblečení. Nové piercingy mohou i bolet. Prvním krokem, jak se tomuto nepohodlí můžete vyhnout, je vzít si na sebe volnější oblečení. Pokud problém přetrvává, můžete zvážit použití pružnějších piercingových šperků, které jsou vyrobeny z PTFE. Jestli vám žádné z těchto řešení nevyhovuje, obraťte se na svého piercera. Váš piercer bude schopen posoudit, zda není piercing příliš odhalený nebo vám doporučí vyzkoušet jiný šperk, který nebude mít ostré hrany, které by se mohly případně zaseknout do vašeho oblečení.
Když si do těla vkládáme cizí předměty, může se jich tělo pokusit zbavit. Je tedy zcela přirozené, pokud se vaše tělo pokusí piercing odmítnout. V některých částech těla je to pravděpodobnější. Nejčastěji jsou odmítány mikrodermály.
Při správné péči a použití správného materiálu, můžete udělat mnoho pro to, aby tělo piercing neodmítlo.
Po dobu hojení, je pravděpodobnost, že tělo bude šperk odmítat, větší, protože je šperk v přímém kontaktu s tělem. Jakmile tělo vytvoří novou vrstvu kůže mezi piercingovým otvorem a šperkem, pak vznikne bariéra mezi tělem a piercingem. Tím se výrazně snižuje možnost odmítnutí.
Správnou péčí o piercing a používáním šperků z PTFE, které jsou pružné a proto kopírují tvar otvoru i těla, můžete svému tělu pomoci vytvořit novou kůži. Tímto způsobem piercing tolik nezatížíte, jako v případě oceli. V některých případech, například u mikrodermálů, PTFE použít nemůžete.
Jsme moc rádi, že Vás tu máme! Je to poprvé, co nakupujete piercingové šperky na Bodymod? Pokud budete potřebovat pomoci, můžete nás kdykoliv kontaktovat, náš tým zákaznické podpory je vždy připraven Vám pomoci.
Abychom Vám mohli zajistit ten nejlepší možný zákaznický zážitek, vylepšili náš eshop, a byli Vám schopni nabídnout produkty, které by Vás mohly zajímat, používáme soubory cookies. Bez nich tato webová stránka nebude správně fungovat. Chtěli bychom však zdůraznit, že si vážíme Vašeho soukromí, a Vy proto při prohlížení tohoto eshopu zůstanete v anonymitě. Při objednávání zboží budeme s Vašimi osobními údaji zacházet opatrně. O našich obchodních podmínkách si můžete přečíst zde.
Pokud byste se o souborech cookies chtěli dozvědět více, nebo si přáli změnit jejich nastavení, můžete to provést zde.