Vše o Piercingu do Pupíku
Piercingy v pupíku jsou hodně oblíbené především na západě a také u nás v Bodymod. Svého času tento piercing zpopularizovali pankáči na konci 80. let. Dnes si jej hlavně nechávají dělat mladé holky. Ale ve skutečnosti ho může mít kdokoliv.
lze obvykle provést dvěma způsoby. Nejběžnějším způsobem je propíchnutí kůže těsně nad pupíkem, ve výšce asi 1 cm.
Dalším způsobem, jakým si můžete nechat propíchnout svůj pupík, je propíchnutí tkáně těsně pod pupíkem. Tento způsob se nazývá shora-dolů nebo také reverzní piercing pupíku.
Nejoblíbenější jsou zakřivené činky - někdy se jim říká banánky - můžete si je vybrat jednoduché nebo s visacími ozdobami.
Také můžete nosit činky shora-dolů ve svém reverzním piercingu pupíku a nebo také jen obyčejné zakřivené činky, které otočíte vzhůru nohama. V poslední době se hodně setkáváme s tím, že lidé často nosí ve svém pupíku
- ty byste měli používat ale až po úplném zahojení piercingu.Piercing do pupíku se provádí podobně jako mnoho jiných piercingů.
Ani moc ne! Na škále od 1 do 10 je bolest při propíchnutí pupíku asi na stupni 2.
Kromě samotného píchnutí při vpichu jehly do kůže by vám piercing v pupíku neměl způsobit žádnou další bolest. To je jeden z důvodů, proč je tento piercing tak populární.
Každá země má jiné zákony týkající se piercingových šperků a jiných tělesných modifikací.
V České republice je věkovou hranicí pro provedení piercingu 18 let. Pokud je vám méně než 18 let, musíte mít souhlas zákonného zástupce.
Pro čerstvě propíchnutý piercing se nejčastěji používá titan. Stále oblíbenější je však použití mikroleštěné chirurgické oceli, protože neuvolňuje nikl a je levnější.
Doporučuje se začít s titanovým šperkem, zejména pokud trpíte alergií na nikl.
V době hojení piercingu byste se měli vyhnout výměně šperku, jestli je to možné. Jakmile se piercing zcela zahojí, můžete svůj šperk vyměnit například za akrylátový šperk nebo za piercing z 14kt zlata.
Jestli hodně sportujete, mohlo by vám vyhovovat použití piercingu z PTFE. Lze jej sterilovat v autoklávu (to je speciální přístroj pro piercingy) a je velmi pružný. Tento materiál je vhodný zejména jestli se u sportu hodně ohýbáte nebo jste vystaveni nárazům.
Standardní rozměr piercingu do pupíku je 10 mm na délku a 1,6 mm je tloušťka tyčinky. To jsou rozměry standardních tyčinek, ale většina lidí nakonec používá kratší tyčinky.
Jestli chcete nosit výrazné šperky, měli byste sáhnout po těch, jejichž horní kulička má 5 mm a spodní 8 mm. Pokud chcete být nenápadnější, zvolte kuličky, které budou mít tyto rozměry: 4 mm horní kulička a 6 mm spodní kulička.
Bohužel ano, riziko, že naše tělo piercing odmítne, existuje u všech druhů piercingu. Tato situace je pravděpodobnější, když váš piercing nebyl dobře proveden nebo když jste nenosili šperky ve velikosti, které vám doporučil profesionální piercer.
Jestli se vám už stalo, že vaše tělo piercing v pupíku odmítá, doporučuje se šperk vyjmout, nechat místo zahojit a poté si nechat udělat nový. Tuto možnost nakonec využije většina lidí, protože jakmile jednou tělo začne piercing odmítat, tak s tím nepřestane.
Posted in:
Jsme moc rádi, že Vás tu máme! Je to poprvé, co nakupujete piercingové šperky na Bodymod? Pokud budete potřebovat pomoci, můžete nás kdykoliv kontaktovat, náš tým zákaznické podpory je vždy připraven Vám pomoci.
Abychom Vám mohli zajistit ten nejlepší možný zákaznický zážitek, vylepšili náš eshop, a byli Vám schopni nabídnout produkty, které by Vás mohly zajímat, používáme soubory cookies. Bez nich tato webová stránka nebude správně fungovat. Chtěli bychom však zdůraznit, že si vážíme Vašeho soukromí, a Vy proto při prohlížení tohoto eshopu zůstanete v anonymitě. Při objednávání zboží budeme s Vašimi osobními údaji zacházet opatrně. O našich obchodních podmínkách si můžete přečíst zde.
Pokud byste se o souborech cookies chtěli dozvědět více, nebo si přáli změnit jejich nastavení, můžete to provést zde.