Péče o Piercing
Vylepšete svůj vzhled s našimi produkty péče o piercing a následnou péči, ty zajistí, že váš piercing bude ten nejčistší
Následná péče o piercing
Piercing není jen o rychlé návštěvě piercingového studia. Pokud jste to již někdy zkusili, pak víte, že správná následná péče o piercing je naprosto nezbytná. Tady najdete vše, co potřebujete k provádění správné následné péče o piercing během hojení, abyste dosáhli co nejlepších výsledků svého nového módního dobrodružství. A díky našemu rychlému dodání nemusíte na tyto potřebné produkty dlouho čekat.
Vždy doporučujeme po dobu hojení čistit nový piercing dvakrát denně. Jedno čištění provádějte vodou a jemným mýdlem, tedy takovým, které neobsahuje parfémy, barviva ani drsné chemikálie a také ne antibakteriálním mýdlem. Druhé čištění probíhá fyziologickým roztokem. Tyto úkony provádějte v různou dobu během dne.
V obou případech začíná péče o piercing důkladným umytím rukou předtím, než se čehokoliv dotknete, včetně piercingu a šperku. Poté použijte mýdlovou vodu nebo fyziologický roztok. Opláchněte, ať nezanecháte žádné zbytky. Na závěr piercing osušte jemným poklepáním čistým papírovým ručníkem - netřete ho a ani nepoužívejte látkový ručník, který by piercing pouze podráždil a potencionálně vystavil bakteriím.
Nedotýkejte se piercingu ani šperku, s výjimkou čištění piercingu. Během čištění nechte šperk stále bez pohybu, protože jeho posunem byste pouze narušili ránu a pro postup čištění to stejně není nutné.
Jak vidíte, péče o piercing má několik zásadních aspektů a proto existují různé druhy produktů pro následnou péči o piercing. V první řadě je potřeba myslet na to, že piercingová dírka je pořád rána, která se musí zahojit, takže hlavním účelem následné péče o piercing je zajistit, aby nepodlehla infekci. Většina piercingů bývá odhalená, což znamená, že rány po piercingu bývají obzvlášť zranitelné. Je těžké se zcela vyhnout kontaktu s oblečením, rukama, vlasy, brýlemi apod., ale pokaždé, když se něco dotkne hojícího se piercingu, do rány se dostanou bakterie.
Proto je nesmírně důležité ránu denně dobře čistit správným mýdlem. Pokud se piercing zanítí, proces hojení se prodlouží a vy budete muset být ještě trpělivější a opatrnější. Je také moudré připravit se na případné nehody a nosit s sebou během dne dezinfekční ubrousky pro případ, že by bylo nutné piercing na místě naléhavě vyčistit.
Kromě každodenního čištění piercingu je také důležité používat fyziologický roztok. Sůl odvádí z rány přebytečné tekutiny, takže se rychleji hojí. Ačkoli je výtok naprosto přirozenou a nezbytnou součástí procesu hojení v těle, rána z které výtok příliš vytéká takříkajíc “těžko” dýchá. Každodenní používání fyziologického roztoku je nezbytné pro udržení správné hygieny.
Fyziologický roztok ani mýdlo se nepoužívá na piercing jazyka, vnitřní strany rtů a nebo tváří. Místo toho používejte ústní vodu bez alkoholu nebo peroxidu vodíku. Můžete zvážit použití antiseptických tamponů, které můžete bezpečně používat, aniž byste se piercingu v ústech dotýkali prsty. Nutná je také celková ústní dutiny, takže si nezapomeňte po každém jídle vyčistit zuby kartáčkem a zubní nití. Používejte měkký zubní kartáček, který držte stranou od ostatních zubních kartáčků. U těchto piercingů se může na šperku tvořit plak, proto je součástí rutiny následné péče také jeho čištění.
Nakonec, prevence zápachu a celkové nevábnosti hojící se rány; některé produkty následné péče jsou speciálně určeny pro tento účel. Nový piercing je při hojení přirozeně náchylný k otokům nebo zánětům, což je trochu nepříjemné, takže nabízíme skvělý tea tree olej, který si s tím poradí. Ten je obzvláště užitečný při roztahování piercingů, protože tento proces je pro kůži obvykle velmi stresující.
Péče o piercing - Co dělat a co ne
Tohle můžeme opakovat pořád dokola: Umývejte si ruce před čištěním piercingu a jinak se ho nedotýkejte! To zahrnuje i nepoužívat žádné prostředky osobní péče na piercing nebo v jeho blízkosti, jako je například pleťové mléko nebo make up. Pokud potřebujete hydrataci, je bezpečnou volbou jojobový olej, který napodobuje přirozenou vlhkost kůže (poznámka: není vhodný pro orální konzumaci).
Dodržujte pevně stanovený postup čištění. Přílišná péče může být stejně špatná jako nedostatečné čištění. Víme, že svůj nový piercing milujete a chcete se k němu chovat dobře, ale pokud se budete příliš snažit o jeho neustálé čištění, pak tím ránu jen narušíte. Pamatujte, že hojící se piercing je velmi citlivý, proto s ním vždy zacházejte šetrně.
Sprchování je vhodnější než koupání, protože ve vaně se většinou hromadí bakterie. A rozhodně nechoďte plavat, ať už do bazénů, jezer nebo oceánu, alespoň ne bez vodotěsného obvazu přes piercing.
Dbejte na čistotu svého lůžka. Pokud máte piercing v uchu, spěte na opačné straně nebo zvažte použití cestovního polštáře s otvorem, aby se piercing nedostal do kontaktu s látkami. Pro piercingy v uších a obličeji obecně je nejlepším tipem vložit polštář do čistého trička a každou noc ho otočit na čistou stranu po dobu čtyř nocí na jedno tričko.
Některé piercingy se nacházejí na místech, která se často pohybují, což narušuje proces hojení, například pupík nebo bradavky. Je dobré nosit těsné krytí, například sportovní podprsenku, abyste se vyhnuli každodenním otřesům. Pokud máte dermály (které mohou být umístěny skoro kdekoliv po těle) je malá náplast univerzálním řešením tohoto problému.
Chceme vám pomoci, abyste se o sebe dobře starali. Proto jsme pro vás připravili základní informace i některé drobné problémy týkající se kvality života se kterými se můžete setkat během hojení piercingu. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme váš nový styl v akci!
FAQ - Péče o piercing
Jaké jsou nejlepší produkty pro následnou péči o piercing?
I když můžete používat přípravky pro obecné ošetřování drobných ran, není důvod, proč nepoužívat specializované produkty pro následnou péči o piercingy. V našem obchodě najdete mnoho položek vyrobených s ohledem na potřeby vašeho piercingu. Například není vhodné míchat si slanou vodu, protože musí být sterilní a musí mít pouze nízkou koncentraci soli, aby nevysušovala pokožku. Ideální volbou je tedy zakoupení izotonického solného roztoku vyrobeného speciálně pro váš piercing.
Jak čistit svůj piercing?
Po celou dobu hojení byste měli piercing čistit dvakrát denně. Jednou jej vyčistěte vodou a mýdlem vhodným pro citlivou pokožku, například dětským nebo intimním mýdlem. Později během dne jej pak znovu vyčistěte fyziologickým roztokem tak, že jej přiložíte na piercing - nebo pokud můžete, ponoříte piercing do roztoku - na několik minut a poté jej opláchněte vodou. Před každým čištěním si nezapomeňte umýt ruce a nikdy se piercingu nedotýkejte rukama, oblečením ani ničím jiným.
Jak dlouho byste měli pečovat o svůj piercing?
Následná péče o piercing začíná v den, kdy vám byl piercing propíchnut a musí se dodržovat až do úplného zahojení piercingu. Buďte proto prosím trpěliví a nevynechávejte čištění. Vy i váš piercing si zasloužíte jen to nejlepší ošetření, abyste se vyhnuli problémům s procesem hojení, proto je třeba o něj pečovat každý jeden den.
Jak dlouho se piercingy obvykle hojí?
Doba hojení se u jednotlivých typů piercingu výrazně liší. Piercingy ušních lalůčků a septum se obvykle hojí velmi rychle, ale i tak to jsou 2 - 4 měsíce. Mnoho typů piercingu se hojí klidně až 12 měsíců, například piercingy bradavek a pupíku a také většina piercingů do uší. To jak dlouho bude hojení piercingu trvat, samozřejmě do značné míry závisí na vaší snaze o následnou péči. Udělejte si tedy laskavost a snažte se o svůj nový piercing správně pečovat, aby doba hojení byla co nejkratší a bezproblémová.
Jak poznáte, že se piercing zahojil?
Stejně jako u jakéhokoliv jiného zranění poznáte, že je zahojené, jakmile přestane bolet a to i při tlaku a kůže je opět zcela hladká a pružná, bez drsných okrajů, otoků a zánětů. To znamená, že naše tělo funguje tak, že prvním krokem hojení rány je její uzavření, aby se zabránilo infekci, což znamená, že ačkoli se povrch kůže může zdát být opět v pořádku, tkáň ještě není dohojena. Sledování bolestivosti vám pomůže určit, zda proces hojení stále probíhá. Pokud máte pochybnosti, je lepší být v bezpečí než litovat a pokračovat v následné péči o něco déle, případně se můžete poradit se svým piercerem.
Po úplném zahojení piercingu jej samozřejmě musíte stále čistit jako jakoukoli jinou část těla. A šperky v něm mějte neustále, protože i letitý piercing se může během několika minut stáhnout nebo zcela uzavřít, pokud ho necháte napospas.